Aktualności

bocian
Aktualności
Karty Bocian Pożyczki

Po podpisaniu umowy pożyczki pieniężnej otrzymasz kartę bankomatową VISA mBank, na którą przelana została kwota pożyczki. Kwotę pożyczki możesz wypłacić w bankomacie lub możesz płacić kartą za zakupy.

Bocian Pożyczki proponuje swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i biznesowe!

Aby sprawdzić saldo dostępnych środków na Twojej Karcie Bocian Pożyczki oraz wyświetlić historię ostatnich 20 operacji kliknij link:

https://companynet.mbank.pl/mt/prepaid/client/bocianpozyczki/

 

2022-11-02
Bocian Pożyczki to firma pożyczkowa, której Polacy ufają najbardziej.
 
Chwalimy się takim stwierdzeniem w naszym najnowszym spocie reklamowym, ponieważ taki jest wynik badania Omnibus przeprowadzego przez Kantar Polska S.A. na reprezentatywnej grupie Polaków (n=1010), zrealizowanego w dniach 11-16 grudnia 2021 r.
Poniżej prezentujemy wyniki badania.
2022-11-02
Bocianowa aplikacja PORTMONETA!
Z przyjemnością informujemy, że od dziś nasi klienci mogą pobrać na swoje smartfony bocianową aplikację PORTMONETA.
Dzięki aplikacji PORTMONETA za każdą wpłaconą ratę w terminie klienci mogą wziąć udział w losowaniu nagrody w wysokości 50 zł. Do zwycięzców trafi 50 zł w postaci SMSa z kodem BLIK najpóźniej następnego dnia roboczego. Klienci mają również bieżący widok historii spłat oraz informację o możliwości podpisania aneksu.
Jesteś klientem Bocian Pożyczki - koniecznie kliknij w link https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bocianpozyczki.portmoneta i pobierz aplikację PORTMONETA. Aby aktywować aplikację PORTMONETA skontaktuj się z doradcą klienta.
 
2022-09-14
Bocian Pożyczki po raz trzeci wyróżniony przez ZPF!
1.
 
Już po raz trzeci Komisja Etyki ZPF wyróżniła nas tytułem „AMBASADOR ZPF” za najlepszy serwis internetowy Członków ZPF wyłoniony w przeglądzie stron internetowych Członków ZPF za rok 2021!
2022-07-05
IV edycja Konkursu Pracownik Roku
Mamy to! Nagroda IV edycji Konkursu Pracownik Roku w kategorii Inicjator trafiła w nasze ręce! A właściwie w ręce Wioletty Mielewczyk – kierownik zespołu doradców z Gdańska :) Kapituła konkursu doceniła jej pomysłowość, inicjatywę, a także determinację w realizacji celów. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy!
2022-06-20
Już od dekady jesteśmy liderem jakości
 
W tym roku przypadał Jubileusz X-lecia Programu Konsumencki Lider Jakości i dlatego dokonano podsumowania i ponownej analizy danych z wszystkich lat realizacji badań konsumenckich. Głosami konsumentów oraz po dokonaniu podsumowania wyników badań z lat 2011-2021 marka BOCIAN POŻYCZKI otrzymała nagrodę specjalną, tytuł: KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI - LIDER DEKADY 2011-2021!!!
2022-03-31
1450 tabletów trafiło w ręce dzieciaków!

W 2016 roku wyposażyliśmy terenowych pracowników Działu Operacyjnego w tablety, dzięki którym mogą w błyskawicznym tempie realizować codzienne obowiązki. Jest to szczególnie istotne w przypadku zadań związanych z obsługą Klientów. Tablety udoskonaliły obieg informacji w naszej firmie. W 2021 roku nadszedł czas na wymianę sprzętu i w ręce naszych Doradców trafiły nowe tablety, wszystko po to, aby jeszcze bardziej usprawnić ich pracę.

2022-01-16
Wspieramy młodych sportowców!

Od lat czynnie wspieramy naszych narodowych skoczków – współpracujemy z Polskim Związkiem Narciarskim.

Licząc na nieustające sukcesy Polaków w skokach narciarskich zdecydowaliśmy się na wsparcie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, by młodzi i obiecujący sportowcy mogli szlifować swoje zdolności na profesjonalnym sprzęcie! Może wśród nich jest następca Adama Małysza oraz Kamila Stocha :)

2022-01-04
20 lat Bociana!

Nasza firma jest obecna na rynku już dwie dekady. Dziś naszą działalność prowadzimy na terenie całego kraju. Obsługujemy coraz więcej miejscowości i zdobywamy coraz szersze rzesze Klientów i wszystko to przy zachowaniu troski o świadczenie usługi na najwyższym poziomie. 20 lat na rynku to spory kawał czasu, nie stoimy w miejscu - ciągle się rozwijamy! Na sukcesu naszej firmy składa się między innymi zaangażowanie wszystkich naszych pracowników, którzy wypełniają swoje codzienne obowiązki angażując się na 100%.

Chcąc celebrować okrągły jubileusz istnienia Bociana zaprosiliśmy wszystkich pracowników do udziału w Wielkiej Loterii Bociana oraz w Turnieju Jubileuszowym. Emocje sięgały zenitu!

2021-12-01
Filmy z udziałem naszych Laureatów konkursu „Pracownik Roku” organizowanego przez Business Center Club

W tym roku drugi raz z rzędu stanęliśmy na przysłowiowym podium konkursu „Pracownik Roku” organizowanego przez Business Center Club.

W II edycji w 2019 roku Pracownikiem Roku w kategorii Mentor został Damian Dalecki – Kierownik rejonu ds. operacyjnych z Bydgoszczy, a w kolejnej, czyli III edycji w roku 2021 Pracownikiem Roku w kategorii Menadżer została Katarzyna Cichosz – Kierownik rejonu ds. operacyjnych z Piły.

2021-09-24
Rozwijamy współpracę z ZPF
 
18 czerwca br. Marta Białek Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji została powołana w poczet Członków Komisji Etyki Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Komisja ta składa się z 12 osób wybranych przez Walne Zgromadzenie Członków ZPF spośród kandydatów zgłoszonych przez firmy należące do Związku.

Głównym zadaniem Komisji Etyki jest stanie na straży przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk przez zrzeszone przedsiębiorstwa. Jest ona także organem opiniotwórczym, z którym konsultowane są wszelkiego rodzaju dokumenty (np. Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego) i publikacje (np. poradnik „Jak pożyczać pieniądze”) przygotowywane przez ZPF lub w tworzeniu których ZPF bierze udział. Komisja odpowiedzialna jest również za opracowywanie zmian w wewnętrznych dokumentach Związku. Komisja realizuje swoje podstawowe zadanie poprzez rozpatrywanie skarg konsumenckich na działania członków ZPF naruszających Zasady Dobrych Praktyk.
2021-06-29
Współpraca z Klemensem :)

Sezon 2020/2021 zakończył na 31 miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i niewątpliwie był to najlepszy sezon Klemensa Murańki! Po cichu wierzymy, że to Bocian dodał mu skrzydeł, zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy mając apetyt na zdecydowanie więcej i tego życzymy naszemu skoczkowi Klimkowi w kolejnym sezonie – czekamy na wspólne sukcesy i dalekie loty :)

W minionym tygodniu obchodziliśmy dzień Dobrych Uczynków jest to świetny pretekst, aby pomagać i zmobilizować do tego innych :) Razem z Klemensem wpieramy Julkę, która walczy z nowotworem. Możesz przyłączyć się do tej lubi innej akcji charytatywnej! Link do zbiórki. Pamiętaj, że dobro wraca :)

2021-05-27
Na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z oferty pożyczki?

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być zawsze dobrze przemyślana. Przed podpisaniem umowy zastanów się, jaka kwota jest Tobie potrzebna oraz na jak wysokie raty Ciebie stać. Umowę, zanim podpiszesz, przeczytaj. 
Podpowiadamy, jak ominąć najczęstsze pułapki i czerpać maksymalne korzyści z wybranego instrumentu finansowego. Zacznijmy od regulacji prawnych.

 • Podstawy prawne umowy pożyczki
Regulacje dotyczące pożyczki zawartej pomiędzy konsumentem a instytucją finansową zawarte są w przepisach polskiego prawa w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (tj.: Dz. U. z 2018 r. poz. 993, z późn. zm.). Umowa pożyczki jest jednym z rodzajów umowy o kredyt konsumencki. Ustawa o kredycie konsumenckim reguluje zasady zawierania umów o kredyt w rozumieniu przepisów prawa bankowego i umów o pożyczkę. Celem ustawy było wprowadzenie w polskim systemie prawnym reguł dotyczących funkcjonowania rynku finansowego, które zwiększyłyby ochronę osób fizycznych.
 
Ważne pojęcia związane z kredytem konsumenckim
 • Konsument – osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niepowiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
 • Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) – sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych. Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.
 • Ocena zdolności kredytowej – polega na analizie zdolności konsumenta do spłaty zaciągniętego kredytu lub pożyczki wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie o kredyt konsumencki. Ocena zdolności kredytowej jest dokonywana przez kredytodawcę na podstawie ustalonych kryteriów. Uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej jest wymagane by uzyskać pożyczkę. Obowiązek badania zdolności kredytowej wynika z zasady odpowiedzialnego kredytowania i pożyczania środków pieniężnych, zawartej między innymi w dyrektywie 2008/48/WE. Kredytobiorca by dokonać oceny zdolności kredytowej może oprzeć się na informacjach uzyskanych od konsumenta, zażądać dokumentów np. zaświadczenia od pracodawcy, a także sprawdzić konsumenta w bazach informacji gospodarczej.
 • Całkowity koszt pożyczki, całkowity koszt kredytu – zgodnie z definicją zawartą w ustawie o kredycie konsumenckim całkowity koszt kredytu to wszelkie koszty, jakie konsument zobowiązany jest ponieść w związku z umową o kredyt konsumencki. Inaczej mówiąc, całkowity koszt kredytu obejmuje wszystkie koszty (odsetkowe i pozaodsetkowe), jakie musisz ponieść w związku z zaciągnięciem kredytu. Kwota ta powinna być wskazana w każdej umowie kredytowej i w formularzu informacyjnym dołączanym do umowy.
 • Całkowita kwota kredytu – zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim oznacza sumę wszystkich środków pieniężnych, które kredytodawca udostępnia konsumentowi na podstawie umowy o kredyt.
 • Całkowita kwota do zapłaty – to suma całkowitego kosztu kredytu/pożyczki i całkowitej kwoty kredytu/pożyczki. Jest to łączna kwota jaką należy zwrócić bankowi czy instytucji pożyczkowej, w formie rat przez cały okres trwania umowy.
 • Oprocentowanie - to wskaźnik, który wyraża w procentach koszt odsetek w skali roku. Jest naliczane w całym okresie trwania umowy od kapitału (czyli kwoty kredytu), jaki pozostaje po spłacie każdej kolejnej raty. W praktyce możemy mieć do czynienia z oprocentowaniem stałym i zmiennym. Maksymalna wysokość oprocentowania jest określona w prawie.
 • RRSO - czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to ten element umowy, który często wprawia konsumentów w duże zakłopotanie. Należy wyjaśnić, że RRSO to nie jest prosta relacja, która wyraża w procentach stosunek pomiędzy kosztem kredytu a jego kwotą. Wzór obliczania RRSO jest dość skomplikowany i na jego ostateczną wysokość wpływa wiele czynników, w tym przede wszystkim okres kredytowania – im krótszy czas, na jaki zawieramy umowę, tym wyższe RRSO.

Kredytodawca - regulacje prawne

Do udzielania kredytów uprawnione są tylko instytucje bankowe, które stosują przy tym przepisy Prawa bankowego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Pożyczek natomiast udzielają także firmy z sektora pozabankowego. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi kredytów konsumenckich udzielają obok banków instytucje pożyczkowe prowadzące działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółki akcyjnej. Minimalny kapitał zakładowy powinien wynosić 200 000 zł. Po nowelizacji w 2017 r. przepisów ustawy o kredycie konsumenckim instytucja pożyczkowa musi zostać wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Adres strony internetowej, gdzie prowadzony jest rejestr KNF to www.knf.gov.pl.

Obowiązki informacyjne kredytodawcy

Przepisy prawa dokładnie regulują obowiązki informacyjne nałożone na kredytodawcę po to, by zmniejszyć ryzyko podjęcia przez konsumenta błędnych decyzji dotyczących umowy. Z tego powodu szczególny nacisk został położony na etap przed zawarciem umowy kredytu.

 • Reprezentatywny przykład

Prawo wymaga by każda reklama kredytu, czy pożyczki, która zawiera ofertę wskazywała wybrane parametry kredytu/pożyczki. Jednak te instrumenty finansowe są złożone i ich składniki różnią się w zależności od wybranej przez klienta oferty. Dlatego wprowadzony został reprezentatywny przykład. Przy określaniu reprezentatywnego przykładu należy określić warunki umowy o kredyt konsumencki, na których kredytodawca lub pośrednik kredytowy spodziewa się zawrzeć co najmniej dwie trzecie umów danego rodzaju przy uwzględnieniu przez te umowy średniego okresu kredytowania, całkowitej kwoty kredytu i częstotliwości występowania na rynku umów danego rodzaju.

 • O czym musisz zostać poinformowany przed umową pożyczki?

Przede wszystkim musisz otrzymać formularz informacyjny, który zawiera komplet danych dotyczących umowy. Możesz go otrzymać na trwały nośnik. Poza tym kredytodawca bądź pośrednik kredytowy zobowiązany jest  do udzielenia wszystkich wyjaśnień dotyczących zapisów umowy oraz szczegółów dotyczących oferty.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umów pożyczek gotówkowych

Tych kilka wskazówek pomoże Ci uniknąć wielu problemów i przykrych niespodzianek w trakcie spłaty pożyczki. Niezależnie, czy podpisujesz umowę na pożyczkę online czy w oddziale, czy przy asyście doradcy u siebie w domu zwróć uwagę, na poniższe pułapki.
 • Pilnuj dat
  W umowie kredytu sprawdź zapis, jaki dzień uważa się za dzień spłaty raty. Ma to znaczenie, gdy raty spłacasz przelewem, a posiadasz konto bankowe w innym banku niż udzielający Ci pożyczki. Kilkudniowe różnice między pobraniem kwoty z Twojego rachunku a zaksięgowaniem jej na rachunku banku mogą spowodować niepotrzebne kłopoty.
 • Sprawdź nie tylko RRSO
  Nie porównuj oferty jedynie pod kątem Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. RRSO maleje wraz z okresem spłaty kredytu. Nie oznacza to jednak, że im dłużej będziesz spłacać raty, tym kredyt będzie tańszy. Jest dokładnie na odwrót. Im dłuższy jest okres kredytowania, tym więcej odsetek zapłacisz do banku. To prawda, że RRSO pokazuje koszt kredytu, ale w ujęciu rocznym, przez co kredyty zawierane na krótszy okres np. na 1 lub 3 miesiące, mają z reguły wysokie RRSO (sięgające nawet kilkuset procent), choć niekoniecznie wiąże się to z wysokimi kosztami kredytu. Porównując różne oferty kredytu warto zwracać uwagę na RRSO, ale trzeba pamiętać, że porównywane kredyty powinny mieć takie same parametry, tj. ten sam okres kredytowania, taki sam model i częstotliwość spłat rat. Aby RRSO było miarodajnym wskaźnikiem, oferty muszą mieć podobne założenia tj. częstotliwość spłaty, rodzaj rat oraz okres spłaty zobowiązania.
 • Nie daj się złapać na promocje
  Uważaj na banki i firmy, które oferują pożyczki na promocyjnych warunkach lub oferty limitowane. Wiąże się to zazwyczaj ze skorzystaniem z dodatkowych usług jak konto bankowe, karta kredytowa czy ubezpieczenie. Przed podpisaniem takiej umowy należy sprawdzić, czy koszty związane z dodatkowymi usługami nie przekraczają wartości oferty. Może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z oferty bez promocji. Pożyczka gotówkowa z zerowym oprocentowaniem lub niskim RRSO to może być również chwyt marketingowy. Po dokładniejszej analizie okazuje się, że obciążona jest ona wysoką opłatą przygotowawczą i innymi ukrytymi kosztami, bądź zobowiązaniami. Sama adnotacja „oprocentowanie 0%” lub niskie RRSO nie jest miarodajna. Liczy się wysokość rat i ich ilość.
 • Podaj prawidłowe dane kontaktowe i dbaj by były aktualne
  Upewnij się, że we wniosku o pożyczkę składanym online lub na infolinii podałeś prawidłowe dane. W przypadku Bocian Pożyczki istotny jest numer telefonu, pod którym możemy się z Tobą skontaktować i adres zamieszkania. Jeżeli Twoje dane się zmieniły zadzwoń na 600 100 100 by je zaktualizować. Zapisy umowy pożyczki nakładają obowiązek aktualizowania danych na klienta.
 • Możliwość odstąpienie od umowy pożyczki
  Na gruncie przepisów prawa polskiego, konsument ma możliwość odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki lub umowy pożyczki na podstawie zapisów ustawy o kredycie konsumenckim. „Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy”. W razie wykonania prawa odstąpienia umowa uważana jest za niezawartą, a konsument jest zobowiązany niezwłocznie do zwrotu otrzymanej kwoty. Prawo mówi, że zwrot powinien nastąpić niezwłocznie lecz nie później niż w terminie 30 dni. Ale co ważne – bank lub firma pożyczkowa może naliczyć odsetki za okres, w którym dysponowałeś pożyczonymi środkami, warto więc zwrócić pożyczoną kwotę jak najszybciej. Na kredytodawcy spoczywa obowiązek dostarczenia konsumentowi aktualnego wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy w momencie jej zawarcia. W Bocian Pożyczki formularz odstąpienia od umowy znajduje się na końcu dokumentu umowy pożyczki.
Opóźnienie, zwłoka w spłacie kredytu

Opóźnienia w spłacie rat kredytu mogą wynikać z róznych powodów. Bardzo ważne jest by ich unikać, bo mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Pierwsze z nich to naliczenie karnych odsetek. Warto mieć świadomość, ile wynoszą odsetki ustawowe za opóźnienie. Wartość ta zależy od wysokości stopy referencyjnej NBP. Od 7 kwietnia 2022 r. wysokość odsetek ustawowych za opóźnienie wynosi maksymalnie 20%.

Przedterminowa spłata

Zgodnie z art. 48 ustawy o kredycie konsumenckim, konsument ma prawo w każdym czasie do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie. Kredytodawca nie może uzależnić zgody na wcześniejszą spłatę pożyczki od braku informacji od konsumenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Ustawodawca zagwarantował konsumentowi bezwzględne prawo do przedterminowej spłaty kredytu w całości lub w części.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 1000 zł na 35 tygodni:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 1000 zł, umowa zawierana na 35 tygodni: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 150,07%, całkowita kwota kredytu 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1350,8 zł, oprocentowanie stałe 20,5%, całkowity koszt kredytu 350,8 zł (w tym: prowizja 183,5 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 72,3 zł), pierwsza rata tygodniowa 38,74 zł, kolejne raty tygodniowe po 38,59 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.09.2022.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 2000 zł na 52 tygodnie:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 2000 zł, umowa zawierana na 52 tygodnie: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 159,54%, całkowita kwota kredytu 2000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3128,2 zł, oprocentowanie stałe 20,5%, całkowity koszt kredytu 1128,2 zł (w tym: prowizja 801 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 52 zł, odsetki 215,2 zł), pierwsza rata tygodniowa 60,04 zł, kolejne raty tygodniowe po 60,16 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.09.2022.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 3000 zł na 62 tygodnie:

Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 3000 zł, umowa zawierana na 62 tygodnie: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 147,16%, całkowita kwota kredytu 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4940,6 zł, oprocentowanie stałe 20,5%, całkowity koszt kredytu 1940,6 zł (w tym: prowizja 1432,5 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 62 zł, odsetki 386,1 zł), pierwsza rata tygodniowa 79,51 zł, kolejne raty tygodniowe po 79,69 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.09.2022.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 5000 zł na 104 tygodnie:
Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 5000 zł, umowa zawierana na 104 tygodnie: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 121,24%, całkowita kwota kredytu 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 10039,64 zł, oprocentowanie stałe 20,5%, całkowity koszt kredytu 5039,64 zł (w tym: prowizja 3775 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 104 zł, odsetki 1100,64 zł), pierwsza rata tygodniowa 96,02 zł, kolejne raty tygodniowe po 96,54 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.09.2022.
 
Minimalne RRSO dla pożyczek oferowanych przez Bocian Pożyczki wynosi 101,62%, maksymalne RRSO wynosi 172,61%.
Minimalny okres umowy wynosi 32 tygodnie, maksymalny okres to 104 tygodnie.
INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.